Jak znaleźć dobry zespół na wesele?

W dzisiejszych czasach zadanie jest bardzo ułatwione. Przede wszystkim dzięki internetowi, gdzie można znaleźć setki, jesli nie tysiące różnych ogłoszeń. Dziś podpowiemy jak się nie pogubić w gąszczu wirtualnych reklam.

Przede wszystkim zaczynamy od najpopularniejszej wyszukiwarki, czyli Google. Jeżeli jesteś z małej miejscowości warto zacząć wyszukiwania lokalnie. Przykładowo wpisujemy „zespół na wesele Bochnia” i z wyszukanych rekordów sprawdzamy co jest z naszej okolicy. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie sąsiednich większych miejscowości lub miasteczek Wpisujemy więc „zespół na wesele Brzesko”, „zespół weselny Wieliczka” itd. Po przesłuchaniu kilku kapel przenosimy nasze poszukiwania do najbliższego dużego miasta i wpiszemy przykładowo „zespół na wesele kraków”. Tutaj rekordów powinno być najwięcej, bo wiele zespołów pozycjonuje się właśnie na miasta wojewódzkie. Jeśli jesteś z dużego miasta zacznij poszukiwania odwrotnie, najpierw szukaj np. w Krakowie, a potem okoliczne miasta satelity takie jak Chrzanów, Słomniki, Proszowice, Miechów, Bochnia, Myślenice.

Po przeszukaniu Google zaczynamy skupiać nasze działania na portalach weselnych. Jest kilka dużych portali, gdzie reklamuje się ogromna ilość zespołów. Każdy portal posiada filtry, przy pomocy których możemy nasze poszukiwania ograniczyć do kapel, które spełniają konkretne wymogi. W praktyce możemy mieć wpływ na to, czy wyszukane zespoły będą trzy, cztero, pięcioosobowe. Możemy decydować również jakie instrumentarium powinien zespół posiadać. Jedni lubią skrzypce, inni nie wyobrażają sobie wesela bez saksofonu lub gitary, a jeszcze inni chcą wszystko. Dodatkowo dochodzą filtry dotyczące lokalizacji, ceny, oświetlenia itd. Praktycznie wszystkie portale weselne posiadają oprócz muzyki inne ogłoszenia branżowe, wiec można poszukać przy okazji samochodu, barmana albo florysty.

Kolejna metoda to tzw. poczta pantoflowa. Zasięgamy języka wśród rodziny i znajomych. Tylko nie patrzmy bezkrytycznie na wybory przyjaciół. Każdy ma inny gust i inne „ucho”. Warto zespół polecony posłuchać na próbie, albo chociaż odnaleźć w sieci.

Bardzo ciekawym miejscem są targi ślubne. W każdym dużym mieści odbywają sie kilka razy do roku. Na każdych targach są występy zespołów weselnych. Za jednym zamachem możemy posłuchać nawet pięć zespołów.

Życzymy zatem owocnych poszukiwań ?