Jaki repertuar na Twoje wesele?

Niezaprzeczalnie muzyka jest jednym z najważniejszych elementów stanowiących o udanej imprezie. Każdej Parze Młodej zależy na dobrej zabawie gości, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego zespołu weselnego. Zespołu, który będzie miał szeroki repertuar oraz w profesjonalny sposób poprowadzi Twoją imprezę.

Ale co jeśli zespół na wesele już mamy? Czy możemy coś jeszcze zrobić? JASNE! Możemy pomyśleć nad repertuarem. Wiadomo, że każdy lubi się bawić przy piosenkach które zna. Oto trzy kroki które możesz zrobić przed imprezą:

  1. Przede wszystkim pomyśl przy czym Ty lubisz się bawić. Czy jest to muzyka rockowa, disco, disco-polo, czy może modny ostatnio polski folk. Zrób jakąś wstępną listę lub mniej więcej określ co lubisz.
  2. Kolejną rzeczą jest zrobienie tzw. reasearchu wśród przyszłych gości. Zakładamy, że większość gości znasz dobrze, spróbuj przypomnieć sobie jakieś wcześniejsze wspólne imprezy i piosenki przy których znajomi wywijali na parkiecie. Zawsze możesz też popytać. W dzisiejszych czasach to żaden problem, można zostawić pytanie na facebooku. Ciekawym pomysłem jest też utworzenie wydarzenia lub otwarte pytanie na Twojej tablicy, gdzie w komentarzach przyszli goście będą dzielić się swoimi propozycjami. Dodaj te utwory do Twojej listy.
  3. Przede wszystkim bądź elastyczny. Zespół z pozycji sceny widzi dobrze przy czym weselnicy się bawią najlepiej i stara się na bieżąco wybierać kolejne piosenki. Jeżeli masz dobry zespół, daj mu wolną rękę, pozwól zrobić małe zmiany w liście i zaufaj w tej sprawie.

Podsumowując – repertuar i profesjonalne wykonanie utworów to szalenie ważna sprawa. Pomyśl nad tym, porozmawiaj z zespołem, podziel się swoimi propozycjami, ale też daj wolną rękę, a Twoje wesele będzie dla wielu niezapomnianą imprezą!